(+48 61) 662 43 37
biuro@odlewnia-poznan.pl

Odlewanie Kokilowe

Wśród wielu metod odlewania metali, wyróżniamy metodę odlewania do formy trwałej. Pod ciśnieniem  do formy wprowadzany jest stopiony metal. Odlewy kokilowe mają więcej pozytywnych właściwości niż te otrzymane przy odlewie do form piaskowych. Między innymi mowa tutaj o większej dokładności wymiarowej odlewu. Ma znaczenie również zmniejszona chropowatość powierzchni danego odlewu. Przy jednoczesnym wzroście wydajności odlewni skraca się czas obróbki cieplnej elementu.

Odlewanie kokilowe stosuje się głównie przy metalach takich, jak cynk, miedź, ołów i aluminium. Są to, jak wiadomo stopy i metale nieżelazne. W procesie odlewania danego metalu używa się odpowiednio , urządzeń z zimną lub gorącą przegrodą.

Dany typ odlewania, jest na tyle prosty, że nie potrzebuje za każdym razem tworzenia nowych matryc, form. Dzięki tej oszczędności czasu i energii, odlewanie w kokilach jest przydatne przy wykonywaniu małych i średnich odlewów ale w dużych ilościach. Gotowe materiały charakteryzują się doskonałym wykończeniem a także wysoką jakością i elementu, liczona według standardów odlewniczych.