(+48 61) 662 43 37
biuro@odlewnia-poznan.pl

Odlewanie Aluminium

Proces odlewania aluminium dzieli się na cztery etapy. Najpierw forma zostaje zalana ciekłym metalem, następnie materiał krzepnie. Dwa ostatnie etapy tego procesu to wyjęcie odlewu z formy oraz wykończenie produktu. W zależności od odlewni stosowane są różne metody działalności. Odlewanie aluminium i innych metali można podzielić na kilka podstawowych rodzajów.

Odlewanie ciągłe jest jedną z metod wykorzystywaną w procesie odlewania aluminium. Inne z nich to odlewanie odśrodkowe, ciśnieniowe oraz odlewanie metodą wytapianych modeli. Tworzywa sztuczne, takie jak aluminium odlewa się w zamkniętych formach, są to puste elementy. Formy odlewnicze są nieruchome bądź obracające się wokół jednej lub dwóch osi. Do kategorii odlewania aluminium zaliczane jest również tak zwane maczanie. Jest to proces zanurzania odpowiedniego rdzenia w upłynnionym tworzywie, tak aby zastygło na nim.

Odlewanie aluminium pozwala na wytwarzanie wielu produktów, a procesy ich wyrobu nie są skomplikowane, dla tych którzy zajmują się tą dziedziną.